Teksty z kategorii: ja str. 6

fot. Getty Images Poland

Sztuka robienia jednej rzeczy

Wielozadaniowość przeciąża mózg, zwiększa skłonność do odczuwania nudy, niepokoju i depresji. Dlaczego tak się dzieje i jak organizować sobie zadania, by ulżyć ciału i duszy? Jak zrobić tyle samo, ale nie tak samo?

rys. Marcin Mokierów-Czołowski

Jak znaleźć spokój w niespokojnych czasach

Gdy woda sięga ust, głowa do góry! – zalecał Stanisław Jerzy Lec. Nie wpadajmy w panikę. Nieważne, jak niespokojne są czasy i sytuacje. Możemy sobie z nimi poradzić. Trzeba tylko odreagować stres ruchem, urealnić sytuację i oddychać przeponą. Tylko tyle?

 

fot. archiwum własne autorki

Siła kobiet

Gdy zaczęłam uczyć się WenDo, nie spodziewałam się, że ta metoda asertywności i samoobrony okaże się tak skuteczna. Wraz z innymi kobietami doświadczyłam siły swojej decyzji.

fot. © Getty Images Poland

Tylko na twojej głowie

Gdy robisz wszystko dla wszystkich, niektórzy mogą to wykorzystywać i zarzucać cię prośbami. Podpowiadamy, jak rozpoznać, kiedy pomóc, a kiedy odmówić.

7 sposobów na wewnętrzną moc

Skąd czerpać energię, by robić to, co jest dla nas naprawdę ważne? Daniel Pink, autor bestsellerów na temat motywacji i zarządzania, radzi, jak odzyskać wewnętrzny napęd.

rys. Dawid Ryski

Pokusy bycia nieprzyzwoitym

Co mnie podkusiło? – myślimy, gdy zdarza się nam pobłądzić, zachować nie fair. Nie dostrzegamy, że kusiciel siedzi w nas. I to niejeden. Co przeszkadza nam być uczciwymi ludźmi, zastanawiają się: Maria Lewicka, Dariusz Doliński, Janusz Reykowski i Bogdan Wojciszke.

fot. z archiuwm Dariusz Krawczyka

Wszystko w moich rękach, dosłownie!

Pamiętam, jak trzech adwokatów z londyńskiego City zajrzało do mojego lokalu. „Damy ci szansę” – stwierdzili. Ostrzygłem ich, ogoliłem, i zaliczyłem. Kilka miesięcy później otwieram drzwi, a przed zakładem stoi... Clint Eastwood.

rys. Joanna Gniady

Błądząc prosto do celu

Wiele sukcesów zaczęło się od niepowodzenia. A przegranych od wygranych dzieli jeden tylko moment – ta chwila, gdy się poddali.