Teksty z kategorii: ja str. 3

fot. Anna Kołodziejska

Na dach świata

Na szlak ruszyliśmy, gdy „góry wyszły”. Na tle czystego po burzy nieba malował się ośnieżony szczyt  – Machhapuchhre. Staliśmy jak zaczarowani, wydawało nam się, że od góry dzieli nas tylko kilka kroków.

rys. Greta Samuel

Dwa światy

Ludzie mający poczucie władzy i ci, którzy go nie mają, żyją w dwóch różnych światach. Jeden jest pełen wyzwań i możliwości, a drugi – zagrożeń i przeciwności.

rys. Marcin Mokierów-Czołowski

Wiem, że mogę

Nie możesz pracować, nie poradzisz sobie – często słyszą osoby cierpiące na zaburzenia psychiczne. Tymczasem dla wielu z nich to praca jest tym, co daje siłę, by wiedli życie takie, jakiego pragną.

Licz błogosławieństwa

Uważne uświadamianie sobie codziennych błogosławieństw jest jak podlewanie nasion zasianych w sercu – twierdził Jon Kabat-Zinn. Nie zapomnij ich co dzień podlać.

fot. istock by getty images

Rodzice cyfrowych dzieci

Dzieci dorastają zanurzone w wirtualnej rzeczywistości i wyposażone w nowoczesne gadżety. Z jakimi zagrożeniami to się wiąże? Jak zadbać, by używały Internetu w bezpieczny sposób?

Rys. Daria Gołąb

(Super)bohater własnego życia

Superbohaterowie wcale nie są doskonali. Też zmagają się z trudnościami i mają swoje słabości. Dlatego ich historie mogą nam pomóc poradzić sobie z własnymi problemami.

rys. Dawid Ryski

Ciało, mój przyjaciel

Kiedy ktoś jest smutny, podchodzimy i przytulamy go. Podobnie z radości rzucamy się komuś na szyję. Warto spróbować w ten sposób potraktować swoje ciało. Otoczmy je opieką, troską, obejmijmy ramionami jak przyjaciela - mówi Anna Brytek-Matera.

rys. Paweł Kuczyński

Jak się porozumieć z samym sobą

Różne głosy ganią nas, krytykują lub wspierają, zachęcają do działania. Z kim rozmawiamy, gdy mówimy sami z sobą? Kto wtedy mówi, a kto słucha? Jak się z samym sobą porozumieć?