Teksty z kategorii: ja str. 2

fot. getty images Poland

21 praktyk, które pomogą Ci doświadczać życia z radością

Uważność dostarcza poważnych nauk, które pomagają doświadczać życia z radością, a cierpienia ze zrozumieniem. Warto ćwiczyć ją codziennie, tym bardziej że wcale nie jest to skomplikowane.

rys. Jerzy Kozień

Po jasnej stronie życia

Jesteśmy zaprogramowani na dążenie do szczęścia. Ale nie możemy bezczynnie liczyć na to, że życiowe zadowolenie pewnego dnia samo na nas spłynie. Musimy wyruszyć w drogę, zbierać doświadczenia.

rys. Basia Grzybowska

W klatce pokus

Gdy to, co łatwe i przyjemne, mamy na wyciągnięcie ręki, trudno zająć się tym, co jest naprawdę ważne. Jak zatem oprzeć się pokusom i nie zwlekać?

rys. Igor Morski

Nie szukaj szczęścia – znajdź sens, a będziesz szczęśliwy

Pragnienie znalezienia sensu ma korzenie w potrzebie odejścia od konsumpcyjnego stylu życia opartego na zasadzie „pracuj i wydawaj”. Coraz więcej ludzi szuka w życiu głębszego znaczenia, wykraczającego poza granice płytkiego zadowolenia ze stanu posiadania.

rys. getty images Poland

Pracę da się lubić

Poczucie autonomii to klucz do zaangażowania w pracę i czerpania z niej radości. Jak je uzyskać?

fot. istock by getty images

Jak mądrze wspierać innych

Emocje towarzyszące współczuciu mogą inspirować konkretną postawę wobec osoby, której je okazujemy. Bardziej chodzi jednak o to, by pracować nad konkretnym nastawieniem wspierającym nas lub innych.

rys. Marcin Mokierów-Czołowski

Droga do wypalenia

Niektórzy myślą, że praca, którą wykonują, jest najważniejszą sprawą w życiu. Ciężko pracują i w końcu zapominają, po co właściwie to robią. Praca staje się głównym punktem odniesienia w ich życiu, a to ślepa uliczka - mówi Jacek Gientka.

fot. mapodile/istockphoto

Uważność, czyli metoda świadomego szczęścia

Dobre chwile zdarzają się każdego dnia. Ale czy my je zauważamy? Czy je doceniamy? Czy potrafimy się nimi cieszyć? Co powoduje, że nie czujemy radości, a własne życie uważamy za niesatysfakcjonujące czy nawet nieszczęśliwe?