Teksty z kategorii: ja str. 2

grafika: istock by Getty Images

Szukając drogi

Zadawanie właściwych pytań pomaga znaleźć własną drogę życia. Co moje najlepsze „ja” zrobiłoby w takiej sytuacji? To niezwykłe, co się dzieje, kiedy zadasz to pytanie.

Jadę dalej

Narodziłem się drugi raz i to życie jest chyba dużo lepsze niż życie sprzed wypadku. Owszem, teraz o wszystko muszę walczyć, ale to wcale nie jest takie złe. Nauczyłem się działać z innymi, prosić o pomoc i dawać ją innym. Mówię światu, że żyję.

Rys. Daria Gołąb

Uwaga, głupota!

Czemu popełniamy błędy, dokonujemy nieracjonalnych wyborów? Dlaczego głupie zachowania zdarzają się często ludziom bardzo inteligentnym, zwłaszcza gdy mają wysoką pozycję i władzę?

rys. Stanisław Gajewski

Bez woli

Na nasze zachowanie wpływają procesy zachodzące w mózgu, doświadczenia z dzieciństwa, kultura, a nawet poziom żelaza w wodzie z kranu. Czy zostaje miejsce na wolną wolę?

Dary przeciwności

Dary przeciwności

Warto być wdzięcznym za wszystkie doświadczenia, również za te trudne, dzięki nim bowiem możemy się rozwijać i zmieniać na lepsze. I uczyć się przebaczania.

foto: istock

Jak utrzymać dobre nawyki

Wprowadzanie dobrych, zdrowych nawyków jest proste. Trwanie przy nich to prawdziwa sztuka. 

Grafika z IStocka

5 typów najbardziej niebezpiecznych wampirów emocjonalnych

Poznaj ich i nie pozwól, by wysysali z ciebie energię życiową!

fot. getty images Poland

21 praktyk, które pomogą Ci doświadczać życia z radością

Uważność dostarcza poważnych nauk, które pomagają doświadczać życia z radością, a cierpienia ze zrozumieniem. Warto ćwiczyć ją codziennie, tym bardziej że wcale nie jest to skomplikowane.