Teksty z kategorii: ja

fot. Getty Images Poland

Ocalamy dla przyszłości

Losy naszej rodziny nieoczekiwanie splotły się z losem starego, zrujnowanego cmentarza ewangelickiego. Nie chciałyśmy, by został zrównany z ziemią, więc... kupiłyśmy go.

fot. Elma Coetzee

Dziecko szczęśliwe jak Holender

Dzieci w Holandii mają dużo więcej swobody niż ich rówieśnicy w innych krajach. W szkole spotykają się z mniejszą presją, spędzają więcej czasu ze swoimi rodzicami, a małe dzieci funkcjonują według stałego planu dnia.

fot. Getty Images Poland

Jestem fighterką

Gdy dzieci poszły do przedszkola, postanowiłam zawalczyć o siebie. Nie było łatwo, ale... schudłam 32 kg i odnalazłam swoją pasję!

Zostałem i nadal marzę

Miałem kilkanaście lat, gdy zacząłem tracić wzrok. Poczułem, że życie mnie zawiodło. Zastanawiałem się, co ze sobą zrobić. Musiałem zacząć wszystko od nowa, zdobyć zawód. Żeglarstwo nauczyło mnie, że nie trzeba walczyć z przeszkodami, tylko współpracować z naturą.

rys. Basia Grzybowska

W klatce pokus

Gdy to, co łatwe i przyjemne, mamy na wyciągnięcie ręki, trudno zająć się tym, co jest naprawdę ważne. Jak zatem oprzeć się pokusom i nie zwlekać?

rys. Jerzy Kozień

Po jasnej stronie życia

Jesteśmy zaprogramowani na dążenie do szczęścia. Ale nie możemy bezczynnie liczyć na to, że życiowe zadowolenie pewnego dnia samo na nas spłynie. Musimy wyruszyć w drogę, zbierać doświadczenia.

fot. Getty Images Poland

I ślubuję sobie

Staję przed sobą i ślubuję, że będę się kochać, wierna swoim ideałom, i nigdy się nie opuszczę. Coraz więcej osób bierze ślub z samym sobą. Co im to daje?

rys. Paweł Kuczyński

(Od)łącz się

Najgroźniejsza pułapka XXI wieku, smartfon: złodziej życia i serdeczny przyjaciel. Obyć się bez niego przez dzień, choćby przez godzinę? Dla wielu jest to nie do pomyślenia.