Teksty z kategorii: inne str. 7

"Przeciw empatii" - polska premiera zaskakującej książki już 18 maja!

Na Warszawskich targach Książki 18-21 maja odbędzie się polska premiera zaskakującej książki o skutecznej empatii. Zapraszamy wszystkich na nasze stoisko 58/BK!

Siedem do szczęścia

Na początku był ojciec. Dzisiaj to już pradziadek. Książki były trzy i wszystkie związane z siódemką. Podobno powstały z inspiracji czytelników. Ale, po kolei…

Projekt JA: weekend tylko dla kobiet coraz bliżej!

Trzy dni pełne warsztatów, inspirujących wykładów, mądrych rozmów i relaksu. A do tego pyszne jedzenie, wiosna w pełnym rozkwicie, przepiękne widoki i... spokój, spokój, święty spokój.

Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta Paweł

Nie jestem dyktafonem

Poprosiłem piątoklasistów, żeby narysowali, czym jest bieda. Jeden z rysunków przedstawiał scenę w szatni – dziewczynka leżała na podłodze, a nad nią stały dwie koleżanki. Przy jednej dorysowany dymek z tekstem: „Ty się nie odzywaj, jesteś biedna, won ze szkoły”.

fot. Kuba Sarata

Aleppo – raport z oblężonego miasta

Spotkałam uchodźców żyjących w obozach i w nieformalnych obozowiskach. Widziałam rozpacz chłopaka, który dowiedział się przy mnie, że zginął jego brat. Ci ludzie są dotknięci cierpieniem, które nam zostało oszczędzone.

Naczelny magazynu "Charaktery" zainspiruje młodych liderów!

Praktycy zainspirują młodych liderów. Konferencja dla młodych menadżerów LIGHT odbędzie się 25 maja w Krakowie. Organizatorem wydarzenia jest Leaders Island w Krakowie. 

foto:istock

10 dowodów na to, że milczenie naprawdę jest złotem!

Powiedzenie, że mowa jest srebrem, ale milczenie złotem nie pojawiło się bez powodu. Okazuje się, że cisza przynosi wymierne korzyści naszemu zdrowiu.

rys. Igor Morski

Nim przyjdzie na nas czas

Zacząć nareszcie żyć – to chyba jedyny sposób, by przygotować się do śmierci. Wreszcie być takim, jakim się jest. Przede wszystkim przestać kłamać – sobie, światu. Zobaczyć innych i siebie takimi, jakimi jesteśmy - mówi Bogdan Białek.