Teksty z kategorii: inne str. 6

rys. Marcin Mokierów-Czołowski

Klinika inna niż wszystkie

Zanim Lightner Witmer stworzył pierwszą na świecie klinikę psychologiczną, pracował w szkole rugby. A chciał być prawnikiem.

Wręczono nagrody im. Ireny Sendlerowej.

Redaktor naczelny magazynu "Charaktery" Bogdan Białek odebrał zaszczytną nagrodę im. Ireny Sendlerowej za pracę na rzecz umocnienia relacji polsko-żydowskich. 

fot: stocknroll/istockphoto

Krzyżówka z charakterem 6/2017

Oto rozwiązanie krzyżówki z czerwcowych "Charakterów". Jako pierwsza poprawnie wypełniony diagram nadesłała Ewa Ćwiartka. Zaś tych, którzy czują się znudzeni i nie wzięli jeszcze udziału w naszej zabawie zapraszamy na stronę 95.

Aleksandra Białczak, fot. Martin Nielaba

Idealny świat nastolatków to pozory

Największym problemem współczesnych nastolatków jest nieustanna walka o pozycję. Młodzi ludzie na każdym kroku muszą udowadniać, że są najlepsi - mówi Aleksandra Białczak, autorka powieści „Lola” (Wydawnictwo Novae Res, Gdynia 2017).

fot. Alija/istockphoto

Zachowania w tłumie

Czasami wystarczy jeden okrzyk bądź niespokojny ruch, by w tłumie wybuchła panika – jak miało to miejsce podczas meczu piłkarskiego w minioną sobotę w Turynie. Dlaczego tak się dzieje, tłumaczy dr Konrad Maj.

fot. Dzrzazycka/iStock.com

Miłość w Maroku

Jak znaleźć miłość tam, gdzie mężczyźni i kobiety żyją w osobnych światach, według zasad, z którymi nie ma dyskusji?

fot: stocknroll/istockphoto

Krzyżówka z charakterem 5/2017

Oto rozwiązanie krzyżówki z majowych "Charakterów". Jako pierwsza poprawnie wypełniony diagram nadesłała Małgorzata Pacholarz. Zaś tych, którzy czują się znudzeni i nie wzięli jeszcze udziału w naszej zabawie zapraszamy na stronę 95.

Konkurs "Charaktery w moim świecie"

Wygraj weekend w górach!