Teksty z kategorii: inne str. 5

Konkurs na najciekawsze wspomnienie związane z dawnymi okładkami Charakterów

W styczniu na okładkę „Charakterów” powrócą wspaniałe ilustracje Rafała Olbińskiego. A dziś zapraszamy Was do dzielenia się wspomnieniami związanymi z „Charakterami” sprzed lat.

fot. Getty Images Poland

Miał być raj

Adamowi doskwiera samotność, tęskni za bliskimi, gwarem ulicy, zapachami. Po pracy kładzie się i śpi. Najchętniej w ogóle by nie wstawał. Nie z lenistwa, ale z braku siły do życia. Szwedzi w ramach integracji zaproponowali mu wyprawy na łyżwach i nartach biegowych. Nie dał rady.

Ten świecący punkt to ja

Zmaganie się z chorobą obojga rodziców to jedno z najważniejszych wspomnień w moim życiu. Wiem, że każda sytuacja może być zarówno darem, jak i przekleństwem. I często sami musimy poszukiwać światła w otaczającym mroku.

Rys. Marcin Muszalski

Terapia w kurorcie

W XIX i na początku XX wieku modne stały się wyjazdy „do wód”. Takie kuracje uzdrowiskowe miały pomagać nie tylko w dolegliwościach fizycznych, ale też psychicznych.

O tak zwanych brzydkich kobietach

Podjąłem się potwornie trudnego zadania, bo niektórzy uważają, że pojęcie ludzkiej brzydoty jest tak względne i nieokreślone, że w ogóle nie powinno się o nim mówić.

fot: stocknroll/istockphoto

Krzyżówka z charakterem 09/2018

Oto rozwiązanie krzyżówki z wrześniowych Charakterów". Spośród osób, które nadesłały prawidłowe rozwiązania, wybraliśmy jedną, która otrzyma upominek, zaś osoba która zrobiła to jako pierwsza otrzyma nagrodę.

rys. Maria Mcevoy

Zagadka Bourne’a

Pisarze i filmowcy nieraz szukają inspiracji w prawdziwym życiu. Czy to przypadek, że słynny agent Jason Bourne przypomina Ansela Bourne’a, pacjenta opisanego przez Williama Jamesa?

"Letnia Szkoła Życia" - konkurs filmowy

Dla wielbicieli dobrego kina mamy 20 podwójnych zaproszeń na przedpremierowy pokaz filmu "Letnia Szkoła Życia", który odbędzie się 4 września o godzinie 19:00 w warszawskim kinie Luna.