Teksty z kategorii: inne str. 2

Pewnego razu w listopadzie

Najnowszy film Andrzeja Jakimowskiego w kinach już od 3 listopada.

Indeksy na psychologię UJ do wygrania w naszym Turnieju!

Dzięki porozumieniu pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a „Charakterami” zwycięzcy Turnieju Wiedzy Psychologicznej będą mogli studiować psychologię na najstarszej polskiej uczelni.

fot: stocknroll/istockphoto

Krzyżówka z charakterem 10/2017

Oto rozwiązanie krzyżówki z październikowych "Charakterów". Jako pierwsza poprawne rozwiązanie przysłała Tatiana Waniek - Pyszel. Gratulujemy! Zaś tych, którzy nie wzięli jeszcze udziału w naszej zabawie zapraszamy na stronę 95 bieżącego numeru.

Wielki konkurs na definicję słów "psycholog" i "psychologia"

Zabłyśnij dowcipem! Zwięźle uchwyć sedno i zawalcz o nagrody - np. Charaktery z Twoim zdjęciem na okładce. 

fot. materiały dystrybutora

Z ciepłym dystansem

Są filmy, które grają na naszych emocjach, i takie, które odwołują się do nich, nie stosując rutynowych chwytów.

fot. Krzysztof Plebankiewicz

Teofrasty wręczone!

Laureatką tegorocznej Nagrody Teofrasta, ustanowionej i przyznawanej przez redakcję magazynu „Charaktery” za najlepsze książki psychologiczne została dr hab. Małgorzata Dragan! Oto relacja z gali.

 

Bogdan Białek w siedzibie Instytutu Kultury Spotkania i Dialogu znajdującego się przy Planty 7/9 w Kielcach - miejscu, w którym w 1946 roku doszło do pogromu Żydów

Płaczę z tymi, którzy nie płaczą

Jeżeli wiem, kim jestem, to mam też powody, żeby być z siebie dumnym. Ale mam też inne powody, żeby nie być z siebie dumnym. Składam się z czynów wzniosłych, ale także z niskich. Jeżeli mam takie pełne zrozumienie i otwartość na swoją własną naturę, to łatwiej mi przyjąć także złożoność natury innego człowieka.

Profesor Philip Zimbardo na konferencji „Mężczyzna 3.0: Syn - Partner – Rodzic” już 13.10 w Warszawie.

Kim jest Mężczyzna 3.0? Przed jakimi wyzwaniami stoi? Czy mamy do czynienia z kryzysem męskości? Jeśli tak, jak możemy mu przeciwdziałać?