Teksty z kategorii: inne

Kraina zapomnienia

Alpy łączą mówiących różnymi językami Szwajcarów bardziej niż cokolwiek innego (nie licząc szwajcarskiego franka). I jak lep przyciągają turystów, którzy chcą tu zapomnieć o świecie i o sobie samych.

Fot. archiwum autorki

Z sercem ryby

Stojąc na pokładzie łodzi rybackiej, czułam się taka mała, czasami żałosna, ale wciąż pełna życia i prawie niezniszczalna.

rys. Maria Mcevoy

Zagadka Bourne’a

Pisarze i filmowcy nieraz szukają inspiracji w prawdziwym życiu. Czy to przypadek, że słynny agent Jason Bourne przypomina Ansela Bourne’a, pacjenta opisanego przez Williama Jamesa?

fot: stocknroll/istockphoto

Krzyżówka z charakterem 02/2018

Oto rozwiązanie krzyżówki z lutowych "Charakterów". Pierwsze poprawne rozwiązanie zostało przysłane przez Małgorzatę Pacholarz. Gratulujemy!

Barwne nowości polskich marek na sezon wiosna/lato 2018

W czym wejść w nowy sezon, by czuć się nie tylko pięknie, ale i modnie? Styliści Balladine.com przedstawiają ubrania polskich marek w kolorach wiosny i lata 2018.

fot. materiały Gutek Film

"W ułamku sekundy" – w kinach od 23 lutego

Ten film to próba uchwycenia momentu, gdy rozpacz zmienia się w gniew, napędzając machinę tragicznych skutków.

foto: istock

#metoo w Polsce też

Molestowanie to każde zachowanie, czy to fizyczne, czy werbalne, które narusza godność osobistą ofiary i nie jest akceptowane przez społeczeństwo -  pisze dr Alicja Długołęcka.

fot. Stanisław Kowalczuk

W świecie koanu

Kiedyś spotkałam się z opinią, że Japończycy dlatego wyglądają młodziej od nas, że mają w sobie więcej gotowości do naiwnego polegania na innych - mówi dr Jadwiga M. Rodowicz-Czechowska.