Teksty z kategorii: inne

W Święta pamiętaj o tym, co ważne!

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku. Po pędzie i pośpiechu mamy wreszcie dłuższą chwilę na wspólną celebrację, a także rozmowy przy stole z najbliższymi. Warto wtedy skupić się nie tylko na łatwych tematach, ale również tych, które wymagają od nas zastanowienia się nad tym, co ważne.

Grudniowy konkurs filmowy

Nagraj film i wygraj weekend w spa! Przeczytaj o szczegółach. 

Ile dać, ile brać

Niektórzy powiadają, że dawanie, choć oznacza pozbawianie siebie czegoś cennego, jest psychologicznie łatwiejsze, niż przyjmowanie darów i uczynków. 

foto: Detlef Haag

Dom na końcu świata

Nigdy nie żałowała, że zamieszkała z Arnem na odludziu. Byli razem trzydzieści lat. Gdy umarł, zapadła się w sobie. I wtedy usłyszała jego głos. Od tego czasu codziennie z nim rozmawia. Wróciła jej chęć życia i wewnętrzny spokój. Wie, że Arne się nią opiekuje i czeka „tam” na nią.

rys. Dawid Ryski

Radośnie, bez goryczy

Mamy sposobność, aby cały czas się uczyć, doświadczać życia. Jeśli zmienimy punkt widzenia, ta sama tragedia, to samo wydarzenie stają się źródłem nowych możliwości. Bolesne doświadczenia mogą przynieść radość.

fot. Getty Images Poland

Być z samym sobą

Ta chwila, nasze tu i teraz jest wszystkim, co mamy. Poza tym nie istnieje naprawdę nic. Nie ma też „absolutnej wewnętrznej wolności”. Czymże miałaby ona być? Jedynie pobożnym życzeniem…- mówi Robert Seethaler.

foto: istock

Laureaci konkursów z listopadowego numeru!

Ogłaszamy laureatów konkursów organizowanych przez Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne oraz Wydawnictwo Samo sedno. 

"Przy Planty 7/9" - zapraszamy do kin

Od 8 grudnia na ekranach blisko 30 kin w całej Polsce zobaczyć będzie można film "Przy Planty 7/9" (ang. tytuł "Bogdan's journey"), którego bohaterem jest Bogdan Białek prezes Stowarzyszenia im. Jana Karskiego i redaktor naczelny "Charakterów".