Teksty z kategorii: inne

Geniusz: Picasso

Druga część głośnej telewizyjnej antologii będzie zapisem życia i twórczości Pabla Picassa, hiszpańskiego malarza. Pierwszy odcinek już w niedzielę o godz. 21:00 na kanale National Geographic. 


fot: stocknroll/istockphoto

Krzyżówka z charakterem 04/2018

Oto rozwiązanie krzyżówki z kwietniowych "Charakterów". Pierwsze poprawne rozwiązanie zostało przysłane przez Piotra Kapustę.

fot. Krzysztof Plebankiewicz

Najlepsi z najlepszych

Karolina Bonarska, Natalia Marczak i Julia Michalak to zwycięzcy X Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, organizowanego przez „Charaktery”. Gratulujemy!

foto: istock

Stop mowie nienawiści! Głos psychoterapeutów

Inspiracją do powstania poniższego oświadczenia było spotkanie grupy psychoterapeutów w czasie 2. Debaty Warszawskiej „PSYCHOTERAPEUTA W ŻYCIU PUBLICZNYM. OBSERWATOR CZY UCZESTNIK?” 

Rys. Marcin Muszalski

Ojciec, Rysiek, Młody, my

W mediach pojawiła się tylko lakoniczna informacja: dwudziestopięciolatek, skoczył, prawdopodobnie samobójstwo, okoliczności bada prokuratura. Andrzejowi do pełnego obrazu śmierci brata brakuje kilku szczegółów.

Ile za człowieka?

Osądzamy z góry ludzi o innym kolorze skóry, innej orientacji seksualnej, religii. Ale skąd się bierze to osądzanie? Nie rodzimy się tacy. To przychodzi później, szczególnie jeśli wychowywaliśmy się w kulturze budującej własną tożsamość w opozycji do innych.

fot: stocknroll/istockphoto

Krzyżówka z charakterem 03/2018

Oto rozwiązanie krzyżówki z marcowych "Charakterów". Pierwsze poprawne rozwiązanie zostało przysłane przez Annę Sobolewską. Gratulujemy!

Laureaci VI edycji konkursu wraz z Kapitułą Konkursu

K.Szymański z Novae Res – Opinie motywują nas do dalszej pracy

 

Przedstawiamy wywiad z Krzysztofem Szymańskim, sekretarzem konkursu „Literacki Debiut Roku” z wydawnictwa Novae Res, w którym opowiada nam dlaczego to opinie czytelników są największą motywacją do dalszej pracy.