Biuro reklamy

CHARAKTERY

„Charaktery” to najstarszy polski miesięcznik popularnonaukowy poświęcony psychologii. Każde wydanie jest czytane przeciętnie przez ponad 300 000 osób (wg PBC), a fanpage miesięcznika na Facebooku jest jednym z największych w kategorii polskiej prasy i liczy ponad 360 tys. osób.
Celem i misją „Charakterów” od początku istnienia była popularyzacja wiedzy psychologicznej oraz przybliżenie polskim czytelnikom światowych odkryć i trendów psychologicznych – na tym polu publikacja była i jest pionierem.

Wśród autorów, którzy publikowali lub nadal publikują na łamach pisma, są prawdziwe gwiazdy światowego formatu, takie jak Robert Cialdini czy Philip Zimbardo oraz znakomici polscy naukowcy i publicyści, np. prof. Janusz Czapiński, prof. Dariusz Doliński, prof. Wiesław Łukaszewski, prof. Piotr Sztompka, prof. Krzysztof Szymborski, Olga Tokarczuk czy Tadeusz Konwicki. 
„Charaktery” stale współpracują też z polskimi uczelniami, m.in. Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie, Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie, Uniwersytetem Warszawskim, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim w Lublinie itd. Dzięki zamieszczaniu tekstów pracowników wyższych uczelni „Charaktery” promują osiągnięcia polskiej nauki.

Wbrew pozorom, "Charaktery" nie są magazynem skierowanym jedynie do specjalistów. Naszymi czytelniczkami w 77 procentach są kobiety. Po pismo sięgają panie w wieku od 22 do 44 lat, z dużych miast i o wyższym wykształceniu. Aż 81 procent naszych czytelników ma wyższe wykształcenie, a 42 procent to dyrektorzy, właściciele firm i przedstawiciele wolnych zawodów (wg PBC).

„Charaktery” dostępne są także w formie cyfrowej w rozszerzonej wersji na iPady i tablety z systemem Android oraz w formie e-wydania (PDF) i w wersjach mobilnych (mobi, ePUB).

CZĘSTOTLIWOŚĆ: miesięcznik 


CENA: 14,99 zł


ŚREDNI NAKŁAD: 60 000 egz. (2016) 


ŚREDNIA SPRZEDAŻ (ZKDP i dane wydawcy): ponad 37 000 egz. (2017) 


ŚREDNIA LICZBA ODSŁON W SERWISIE WWW – 500 tys. / miesiąc (2016, pierwsze półrocze)


DOSTĘPNOŚĆ: Ruch, Kolporter, Garmond, HDS, Empik, Pol-Perfect

Nagrody i Wyróżnienia

Ciężka praca, pomysłowość i rzetelność zawsze przynosi efekty. W 2008 roku magazyn „Charaktery” został nagrodzony prestiżowym tytułem „Magazyn Roku” przez branżowe pismo „Media&Marketing Polska”. Wydanie tabletowe z kolei zajęło drugie miejsce w rankingu serwisu mobiRANK.pl. Tekst Rafała Cekiery pt. „Pojedziemy, zobaczymy”, opublikowany w wydaniu tabletowym 6/2013, został wyróżniony w XI edycji konkursu o Nagrodę Marszałka Senatu „Polonia wczoraj i dziś”.

Dbałość o szatę graficzną zaowocowała z kolei przyznaniem w roku 2006, 2008, 2011 i 2012 wyróżnień w konkursie Grand Front okładkom wydania specjalnego „Charakterów” oraz „Styli i Charakterów”.

Jesteśmy do dyspozycji

Joanna Haba


joanna.haba@charaktery.com.pl
tel. 41 201 02 31


Angelika Sikora


angelika.sikora@charaktery.com.pl
tel. 41 201 02 51

Katarzyna Moskal


katarzyna.moskal@charaktery.com.pl
tel. 41 201 02 36

Prenumerata

www.charaktery.eu/prenumerata

Znajdź psychologa

www.znajdzpsychologa.charaktery.eu