Jak ograć starość
Kirsten Weir Mózg i umysł Charaktery 12/2014

W naszej opętanej obsesją młodości kulturze siwe włosy i kurze łapki w kącikach oczu domagają się podobno ogromu czasu, pieniędzy i uwagi. Ale cóż nam po lśniącym sportowym aucie, gdy pod jego maską kryje się wyeksploatowany do cna silnik? Zachowanie intelektualnej sprawności to wyzwanie, ale i coraz bardziej dochodowy biznes. Firmy, takie jak Lumosity czy Posit Science, oferują internetowe i mobilne gry, obiecując, że ich używanie to dla naszych szarych komórek niemal kąpiel w fontannie młodości. Te treningi poznawcze, zwane „mózgowymi grami”, mają wzmocnić nasze zdolności umysłowe: pamięć, uwagę, szybkość przetwarzania informacji, elastyczność, kreatywność i umiejętność rozwiązywania problemów. Nic dziwnego, że „mózgowe gry” cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Według ubiegłorocznego raportu niezależnego centrum badań opinii publicznej SharpBrains, przemysł związany ze
Ale czy
Kup najnowsze e-wydanie "Charakterów" z e-bookiem (pakiet Premium), a dostęp do tego artykułu oraz 7 tys. pozostałych tekstów na naszej stronie uzyskasz GRATIS! To się NAPRAWDĘ OPŁACA. Cena za miesiąc tylko 15 zł.
Zobacz pełną ofertę cyfrowych CharakterówKirsten Weir
Kirsten Weir jest dziennikarką i redaktorką. Jej artykuły ukazują się m.in. w „Monitor on Psychology”, „New Scientist”, „Scientific American Mind” oraz w „Psychology Today”.