Pracujesz tak jak jesz
Psychologia w szkole 4/2013

Według dr. Boyda Eatona z Emory University wzorce żywienia, które kształtowały nasz mózg w ciągu ewolucji, przeszły pewne modyfikacje. Dieta człowieka z epoki kamienia łupanego składała się w dwóch trzecich z owoców, warzyw, orzechów, miodu oraz roślin strączkowych, a w jednej trzeciej z chudego mięsa, ryb, dzikiego ptactwa, małży i jaj. Dziś nasza dieta jest zupełnie inna; dołączyły do niej „nowe” produkty, jak płatki, biały cukier, nabiał, alkohol i tłuszcze.
Dbaj o mózg
Mózg waży tylko 1300–1500 gramów. To niewiele w stosunku do masy całego ciała. Ale ten stosunkowo nieduży organ zużywa około 20 proc. wszystkich kalorii, jakie dostarczamy organizmowi. To dlatego nasza dieta tak bardzo na niego wpływa. Co zatem jeść, żeby mózg działał sprawnie i szybko?
Umiejętność koncentracji, wyjątkowo ważna dla nauczyciela, zależy od dobrego przepływu informacji między komórkami mózgu. Do
Węglowoda
Kup najnowsze e-wydanie "Charakterów" z e-bookiem (pakiet Premium), a dostęp do tego artykułu oraz 7 tys. pozostałych tekstów na naszej stronie uzyskasz GRATIS! To się NAPRAWDĘ OPŁACA. Cena za miesiąc tylko 15 zł.
Zobacz pełną ofertę cyfrowych Charakterów