Gimnazjum wirtualne miejscem (niedo)rozwoju ucznia
Psychologia w szkole 2/2005
Dziś – w kilka lat po wdrożeniu reformy systemu oświaty – śmiało można powiedzieć, za Marią Czerepaniak-Walczak, że wraz z pojawieniem się gimnazjum nastała „pogoda dla badaczy”. W ostatnich latach powstały liczne raporty prezentujące funkcjonowanie szkół tego szczebla. Zwykle w tych analizach koncentrowano się na problemach gimnazjów miejskich i wiejskich lub na sytuacji uczęszczającej do nich młodzieży. Niestety, w badaniach ciągle nieobecne jest zagadnienie funkcjonowania gimnazjów wirtualnych. W niniejszym artykule zamierzam przyjrzeć się temu specyficznemu typowi szkoły.
Spróbuję spojrzeć na nią z nieco innej perspektywy – a mianowicie przez pryzmat zadań rozwojowych, jakie musi zrealizować młody człowiek w okresie adolescencji.
Co to jest gimnazjum wirtualne
Gdy słyszymy określenie „gimnazjum wirtualne”, nasze myśli zaczynają prawdopodobnie oscylować wokół Internetu i edukacji
Kup najnowsze e-wydanie "Charakterów" z e-bookiem (pakiet Premium), a dostęp do tego artykułu oraz 7 tys. pozostałych tekstów na naszej stronie uzyskasz GRATIS! To się NAPRAWDĘ OPŁACA. Cena za miesiąc tylko 15 zł.
Zobacz pełną ofertę cyfrowych Charakterów