Poszerz swoje horyzonty: studia podyplomowe z psychologii dla każdego

Otwarty dostęp Artykuł sponsorowany

Psychologia od lat nie opuszcza czołówki najpopularniejszych kierunków. Rosnące zapotrzebowanie na specjalistów sprawia, że absolwenci coraz chętniej zapisują się na studia podyplomowe. Dzięki nim mogą zdobywać nową wiedzę, doskonalić swoje umiejętności i nabywać kolejne kompetencje, które przydadzą się w pracy z pacjentem. Studia podyplomowe z zakresu psychologii to jeden z najlepszych sposobów na tak ważny w tej branży rozwój i poszerzanie swoich horyzontów.

Kiedy warto zapisać się na podyplomówkę?

Zastanawiasz się, kiedy jest najlepszy moment na zapisanie się na studia podyplomowe? Odpowiedź brzmi: teraz. Konkurencja na rynku psychologicznym rośnie, a dalsze kształcenie pomoże Ci się wyróżnić i dotrzeć do większej liczby pacjentów. Inwestycja w edukację daje także możliwość negocjacji aktualnego wynagrodzenia.

POLECAMY

W przypadku osób z wykształceniem psychologicznym istnieje kilka opcji rozpoczęcia studiów podyplomowych. Można zapisać się na nie od razu po zdobyciu tytułu licencjata lub magistra, wybierając je np. zamiast bardzo drogiego, trwającego 4 lata szkolenia psychoterapeutycznego. Równie często słuchaczami zostają osoby z kilku- lub kilkunastoletnim stażem pracy, które traktują podyplomówki jako drogę do uzyskania awansu zawodowego, zwiększenia zarobków i podniesienia kompetencji. 

Najciekawsze kierunki studiów psychologicznych – wybierz swoją ścieżkę rozwoju

Jeśli chcesz podnosić swoje kompetencje, zwiększając tym samym swoją konkurencyjność na rynku pracy, to studia podyplomowe z zakresu psychologii są najlepszym wyborem. W zależności od kierunku trwają 2 lub 3 semestry, podczas których zdobywasz specjalistyczną wiedzę z interesującej cię dziedziny. Pełen wachlarz podyplomówek znajdziesz w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego, która przygotowała dla słuchaczy ponad 50 różnych kierunków.

Do wyboru masz między innymi następujące studia podyplomowe z zakresu psychologii:

  • pomoc psychologiczna i interwencje kryzysowe,
  • coaching z elementami psychologii,
  • psychologia sądowa,
  • psychologia w biznesie,
  • diagnoza psychologiczna w praktyce klinicznej,
  • psychologia w oświacie,
  • seksuologia kliniczna,
  • terapia małżeńska i par,
  • neuropsychologia,
  • psychologia transportu,
  • podstawy psychoterapii.

Do kogo kierowane są studia podyplomowe z zakresu psychologii?

Oferta studiów podyplomowych, na które możesz zapisać się w WSKZ, jest dedykowana osobom, które mają już wykształcenie wyższe. Wystarczy tytuł licencjata, inżyniera lub magistra, aby zgłębiać tajemnice ludzkiego umysłu i zdobywać wiedzę w dziedzinie, którą się interesujesz. W końcu inwestycja w rozwój osobisty – podobnie jak i zawodowy – zawsze się zwraca. 

Do kogo są w szczególności adresowane studia podyplomowe z zakresu psychologii? Polecamy je między innymi nauczycielom i pedagogom szkolnym, pracownikom placówek opiekuńczo-wychowawczych lub poradni psychologiczno-pedagogicznych, dyrektorom, kierownikom i menadżerom, specjalistom ds. HR, marketingu i PR, trenerom biznesu, doradcom zawodowym czy dietetykom.

Dodatkowa wiedza, umiejętności i kompetencje psychologiczne przydają się nie tylko w środowisku pracy. Można wykorzystać je również w życiu prywatnym – dzięki podyplomówce nauczysz się np. efektywnie komunikować z ludźmi, rozwiązywać konflikty czy motywować siebie i najbliższych. Zainwestuj w swój rozwój i sprawdź kierunki z zakresu psychologii dostępne w ofercie Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI