Charaktery - 3 / 2016 / Spis treści

Wstęp

rys. Paweł Kuczyński

Porozumienie

Łatwo jest władać tymi, którzy porozumieć się nie potrafią - pisze w najnowszym numerze "Charakterów" prof. Wiesław Łukaszewski.

Zobacz więcej

Praktycznie

rys. Jarek Bujny

Szefowie jak wrogowie

Szef perfekcjonista, dyktator, zalękniony, kameleon, narcyz – trafić na takich przełożonych ma szansę każdy, a współpraca z nimi bywa koszmarem. Jak ułożyć relacje z trudnym szefem?

Zobacz więcej

rys. Magda Wolna

12 Kroków do pełni życia

To jest szczęście w nieszczęściu, żadna inna choroba nie ma takiego programu i sieci wsparcia. Dzięki temu człowiek, który gdzieś się zagubił i potłukł, może powstać, zmienić siebie - mówi Bohdan Woronowicz.

Zobacz więcej

rys. Greta Samuel

Problem zapalny

Zapalenie zatok zaczyna się zwykłym katarem, ale zlekceważone i nieleczone może doprowadzić do groźnych powikłań, a nawet do śmierci. Komu grozi najbardziej i jak je leczyć?

Zobacz więcej

rys.Dawid Ryski

Pokora chroni

Można nauczyć się serwisować swój organizm w sytuacji niszczącego stresu. Warto zrewidować przekonania na własny temat, na przykład o swojej niezbędności i omnipotencji - mówi Wojciech Eichelberger.

Zobacz więcej

rys.Joanna Chabielska

Jak (nie) zostać mentalistą

Czy mąż naprawdę mnie kocha? Czy jestem atrakcyjnym facetem? Czy szef mnie ceni? Całe życie zastanawiamy się, jak odbierają nas inni, bo chcemy zrobić na nich jak najlepsze wrażenie. Ale czy potrafimy odgadnąć, co myślą?

Zobacz więcej

Laboratorium

Rys. Marcin Muszalski

Pisarka i bestia

Gabriela Zapolska długo zmagała się z tajemniczą chorobą. Nawet wybitni lekarze nie byli w stanie jej pomóc. Gdy wreszcie okazało się, co to za dolegliwość, zdziwieni byli wszyscy... oprócz samej pacjentki.

Zobacz więcej

rys. Małgorzata Łągiewka

Kasa nas oddala

Pieniądze psują nasze relacje. Dlaczego? Bo sprawiają, że przestajemy się zastanawiać, czego inne osoby rzeczywiście potrzebują: w końcu możemy im po prostu zapłacić - mówi Agata Gąsiorowska.

Zobacz więcej

I

rys. Dawid Ryski

Islam

Doktryna każdej wielkiej religii monoteistycznej zawiera prawdy, do których można dojść rozumem, jak i prawdy oparte na objawieniu Boga. Te pierwsze mogą łączyć, drugie najczęściej dzielą.

Zobacz więcej

fot. Rich Mirocco

Z Tokio do Tohoku

Dwa tygodnie. Tyle czasu zajęło mi przejechanie 400 kilometrów na rowerze z Tokio do Onagawy w charytatywnym rajdzie.

Zobacz więcej