Charaktery - 2 / 2016 / Spis treści

Wstęp

Miłość

„Żyli długo i szczęśliwie” nie oznacza bynajmniej pasma wyjątkowego szczęścia.

Zobacz więcej

Na temat

rys. Paweł Kuczyński

Zwyczajne szczęście we dwoje

To wielka tajemnica, może największa: jak to się stało, żeśmy się spotkali? Jak pokonaliśmy razem zakręty, przetrwali chwile zniechęcenia, nie dali się pokusom? I wciąż jesteśmy razem... W czym tkwi zagadka dobrej pary?

Zobacz więcej

rys. Paweł Kuczyński

Pięknie się różnić

Pokutuje mit, że w dobrym małżeństwie nie ma kłótni ani konfliktów. Jako terapeuta par sądzę przeciwnie: w dobrym związku potrafimy się kłócić i pięknie różnić.

Zobacz więcej

Praktycznie

rys.Karolina Burdon

Matka jak bluszcz

Gdybym była w porządku, mama by mnie kochała - myślą córki narcystycznych matek i czują się gorsze. Rezygnują ze swoich marzeń, bo przecież nie zasługują na nic dobrego. Często nie zdają sobie sprawy, że to ich matki nie potrafią kochać.

Zobacz więcej

rys. Galeria Rusz

Mój mąż mitoman

Ja kłamię, ty kłamiesz, my kłamiemy i oni też, ale od czasu do czasu. Niektórzy jednak robią to stale i nie mogą przestać, nawet gdy tracą bliskie relacje i ważne sprawy. Przed czym uciekają w świat fantazji?

Zobacz więcej

rys. Magda Wolna

Ochoty na pieprzoty

On zawsze ma ochotę na seks, a ona mogłaby się bez tego obejść? Jaką pozycję woli on, a w jakiej bezpieczniej czuje się ona? Czego oczekują w łóżku kobiety, a na co mają ochotę mężczyźni? Oto fakty i mity.

Zobacz więcej

Rys. Marcin Muszalski

Szkoła znieczulenia

Jak wytrwać w piekle rodziny alkoholowej? To proste: wystarczy nie czuć. Najlepiej nie czuć nic, bo to, co czujesz, boli, i wiesz, że nikt ci w tym nie ulży.

Zobacz więcej

rys. Greta Samuel

Skóra, w której żyję

Nasza skóra to najbardziej widoczna część ciała. Często zdradza więcej, niż byśmy chcieli, a jeden pryszcz może niekiedy przesłonić cały świat. Wtedy z pomocą przychodzi psycholog.

Zobacz więcej

rys.Dawid Ryski

Wulgaryzmem w ból

%&*#$! - krzyczymy, gdy zamiast w gwóźdź trafimy młotkiem w palec. Dlaczego czasem trudno powstrzymać się od przeklinania? Co tak naprawdę wyrażają wulgaryzmy?

Zobacz więcej

foto: PhotShot.com

Życie po naszej stronie

Nieważne, ile mamy lat, pieniędzy, czasu i energii. Zawsze możemy komuś się przydać - nigdy nie jesteśmy zbyt młodzi czy starzy, zbyt biedni czy załamani - rozmowa z Reginą Brett.

Zobacz więcej

Laboratorium

rys. Stanisław Gajewski

Zszywanie rozdartego

Polityka nas podzieliła. Kraj ogarnęło wrzenie polityczne. Czy i co można zrobić, by pokonać narodowe pęknięcie, scalić polskie społeczeństwo? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do światowej sławy psychologów społecznych.

Zobacz więcej

rys. Magda Wolna

Przekleństwo otwartej przestrzeni

Choć przedsiębiorcy lubią biura typu open space, dla wielu pracowników są one koszmarem. Nic dziwnego - przez nie częściej chorują i nie są zadowoleni z pracy.

Zobacz więcej

rys. Michał Stachowiak

Człowiek w 6D

Ciągnie swój do swego czy Przeciwieństwa się przyciągają? Która mądrość ludowa jest bliższa prawdy? Odpowiedź znają badacze osobowości.

Zobacz więcej

rys. Joanna Chabielska

Dotrzymane obietnice

Jeśli obiecujesz coś dziecku, dotrzymaj słowa. Wtedy zyskuje ono pewność, że warto czekać i ostatecznie może się przekonać, że osiągnie coś tylko wtedy, gdy dołoży starań. Rozmowa z Walterem Mischelem.

Zobacz więcej

I

fot. Piotr Sorokowski, Marina Butovskaya

Płacząca panna młoda

Na drugim końcu świata szykuje się wesele. Parę młodą różni od nas wszystko - obyczaje, styl życia, kolor skóry. A zarazem są tak do nas podobni. Tylko dlaczego panna młoda wciąż płacze?

Zobacz więcej

Wyciągam seniorów spod dywanu

Młodzież zaprasza mnie nie dlatego, że jestem świetnym DJ-em, ale z ciekawości. Chcą zobaczyć, jak sobie daję radę. Patrzą i nie wierzą. Odpowiadam, że ich babcie chociaż coś uszyją, upieką, a ja jestem do niczego - mówi DJ Wika.

Zobacz więcej