Charaktery - 1 / 2015 / Spis treści

Wstęp

Marzenia

Świat zmienia się dzięki ludziom, którzy sięgają po to, co wydaje się niemożliwe.

Zobacz więcej

Praktycznie

By przeminęło z dymkiem

Jeśli palisz paczkę papierosów dziennie, to w skali roku na nałóg wydajesz…ponad 5000 złotych! Uszczerbek w portfelu to jednak nic w porównaniu z uszczerbkiem na zdrowiu, jaki sobie fundujesz. Jak skutecznie wyjść z nałogu?

Zobacz więcej

Dzieci w rozwodzie

Pogłębianie wzajemnej obecności w związku zmniejsza lęki i niepokoje, stabilizuje więź łączącą partnerów, zwiększa bezpieczeństwo i zaufanie, tworzy przestrzeń do miłości i doświadczeń duchowych. Czego potrzebujemy, by doświadczać pogłębionego kontaktu?

Zobacz więcej

Uwierz w „da się”

Cel to marzenie, które decydujemy się realizować. Przestaje ono wtedy być fantasmagorią, a staje się czymś realnym, do czego przykładamy nasze pomysły, energię, plany. Zwykle od wymarzonego celu dzieli nas najwyżej dziesięć kroków - mówi terapeutka Anna Srebrna.

Zobacz więcej

Naprawdę jest mi przykro :)

Gore Vidal, amerykański pisarz i polityk, pisał, że samo odniesienie sukcesu nie wystarczy, by poczuć prawdziwą satysfakcję. Daje ją dopiero porażka innych ludzi. Skąd w nas skłonność do cieszenia się z cudzego nieszczęścia?

Zobacz więcej

Laboratorium

Więźniowie stanu

Trzeba dbać o kondycję, ćwiczyć, zdrowo się odżywiać. Każdy to rozumie. Nie jest to przecież inżynieria kosmiczna. A mimo to trudno wprowadzić zmianę. Jesteśmy zablokowani w nieadaptacyjnych stanach i zaczynamy wierzyć, że nie potrafimy się zmienić, że nie damy rady - Jeffrey Zeig.

Zobacz więcej

Polska na kozetce

Jak żyje się w Polsce? „Wystarczająco przerażająco” - śpiewa Maria Peszek. By sprawdzić, co trapi nasze społeczeństwo, zapraszamy Polskę na sesję psychoanalizy.

Zobacz więcej