Teksty z kategorii: związki str. 5

Czego nie mówić w złości?

Słowa potrafią ranić bardziej niż czyny. Są takie, których nie da się już cofnąć. Czego lepiej unikać w kłótniach, aby później nie żałować?

Grafika z IStock

Zabójcy miłości

Trzy zachowania, które zniszczą każdy związek. Jak je wyeliminować?

foto:istock

7 sposobów na przetestowanie siły swojego związku

Relacja z pozoru wyglądająca na udaną może okazać się bardzo kruchą i bez szans na przetrwanie. Przetestuj siłę swojego związku, by wiedzieć nad czym musicie popracować.

fot. South_agency/istockphoto

Sprzeciw wobec przemocy

– Skala przemocy w polskich rodzinach jest zatrważająco duża. Badania wskazują, że doświadczenia takie ma od 10 proc. do nawet 30 proc. dorosłych Polaków – mówi Renata Durda z Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”.

il. Joanna Chabielska

Na pasku pastylek

Eksperci ostrzegają: Polacy stają się narodem lekomanów. Połykamy pigułki jedna za drugą, by uśmierzyć ból ciała i duszy. Jak nie stać się ich niewolnikiem?

il. Joanna Chabielska

Kochanie jak sztuka

Seks to radość, a nie kara czy ponury obowiązek. Doświadczanie orgazmu uczy nas miłości rozumianej jako wrażliwość i odpowiedzialność za i wobec partnera. Zbigniew Izdebski

il. Magda Wolna

Toksyczna symbioza

Twoja żona wszystko konsultuje ze swoim ojcem. Twój partner nie chce wyprowadzić się od swojej matki. Co się kryje za takim przywiązaniem?

Grafika z IStock

Jak dbać o uczciwość w związku?

Pięć elementów, które świadczą o szczerości między partnerami.