IX Turniej Wiedzy Psychologicznej

Turniej tuż-tuż!

Już tylko do 17 lutego przyjmujemy zgłoszenia do dziewiątej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej.


Do tegorocznej edycji Turnieju zgłosiło się już blisko dwa tysiące uczniów ze 180 szkół. Wciąż czekamy na chętnych, nie zostało jednak wiele czasu– zgłoszenia przyjmujemy tylko do 17 lutego.
Turniej rozpoczął się 1 października 2016 roku,a zakończy się 8 kwietnia wielkim finałem w Warszawie.
Do udziału zachęcamy wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą zgłębiać tajniki psychologii. Od uczestników Turnieju będzie wymagana znajomość wybranych artykułów publikowanych w „Charakterach”od października 2016 do lutego 2017, oznaczonych specjalną pieczęcią.  Podstawą Turnieju są też książki O chłopcu, który przestał się bać, i inne niezwykłe eksperymenty oraz Mądre i pożyteczne. Jak psychologia pomaga żyć, a także zagadnienia zawarte w „Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych…”. Uczestnicy Turnieju sprawdzą swoją wiedzę w eliminacjach on-line, które odbędą się w dniach 6–7 marca.
Sto osób z najlepszymi wynikami przejdzie do dwuczęściowego finału.
Uczniowie zainteresowani Turniejem powinni zwrócić się do swojego nauczyciela, pedagoga lub psychologa szkolnego, którzy formalnie zgłoszą kandydatów z danej szkoły. Każda szkoła biorąca udział w Turnieju może skorzystać z 50-procentowego rabatu na zakup turniejowych książek oraz rocznej prenumeraty „Charakterów”.