| MATERIAŁ PR

Dobra kawa z ekspresu na lepsze samopoczucie

Szacuje się, że w Polsce na depresję cierpi ok. 1,5 mln Polaków. Żeby zapobiec chorobie, warto codziennie sięgnąć po filiżankę dobrej czarnej kawy.

| (red)

Staż Gestalt w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu

Od 2 lutego Kraków. Wkrótce także Warszawa i Wrocław. Zbliżają się kolejne edycje Stażu Gestalt, który jest pierwszym etapem edukacji profesjonalnych terapeutów. Roczny program rozwoju osobistego wnosi w życie głęboką transformację, niezależnie od tego, czy zamierzamy kontynuować naukę w Szkole Psychoterapeutów, czy wykorzystać go wyłącznie dla siebie.

 

„Integracja psychoterapii w dezintegrującym się świecie”

- to hasło III Międzynarodowej Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Integracji Psychoterapii, która odbędzie się w dniach 2–4 czerwca w Warszawie. Jej współorganizatorem jest Instytut Psychologii Stosowanej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

„Język w procesie zmiany”

- to hasło konferencji naukowej, która odbędzie się w dniach 24–25 marca w Warszawie. Organizatorami są Sekcja Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Akademia Pedagogiki Specjalnej.

Więzienna tożsamość

Czy czas odbywania kary pozbawienia wolności, relacje z innymi osobami, które popełniły przestępstwo oraz wskaźniki psychopatii mają wpływ na tworzenie się przestępczej tożsamości społecznej?

Kwestionariusz Postrzeganego Stresu w Pracy (PSwP)

Dr hab. Teresa Chirkowska-Smolak i Jarosław Grobelny z Instytutu Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu skonstruowali Kwestionariusz Postrzeganego Stresu w Pracy i dokonali jego wstępnej analizy psychometrycznej.

Artystyczna jakość życia

Jak preferowane wartości wpływają na kształtowanie się poczucia jakości życia u osób uzdolnionych plastycznie? Odpowiedzi na to pytanie szukali dr Barbara Cichy-Jasiocha i prof. Andrzej Sękowski z Instytutu Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.