(red) Wieści

5 rzeczy, które warto zrobić zanim wstaniesz z łóżka

Budzą cię promienie słońca wpadające do pokoju przez firankę. Powoli otwierasz oczy, przeciągasz się – wstaje nowy dzień. Ale zanim wyskoczysz z ciepłej pościeli pomyśl o 5 rzeczach, które sprawią, że już nic nie popsuje ci humoru.

1. Dziękuję! Każdy nowy dzień to szansa, by podziękować za to, że żyjesz. Wszystko czego możesz doświadczać, co ci się już przytrafiło i co jeszcze cię czeka. Zawsze jest coś, za co możesz być wdzięczny. Nie warto skupiać się na tym, czego jeszcze brakuje ci do szczęścia. Spójrz na nowy dzień z optymizmem i wdzięcznością!

2. Plan dnia. Potraktuj swoje myśli jak magiczne zaklęcia. To one kształtują rzeczywistość, w której żyjemy. Jeśli chcesz być dziś szczęśliwy, rób i myśl tak, by to życzenie się spełniło. Jeśli masz ważny test czy zadanie, wyobraź sobie swój sukces. Zanim wstaniesz z łóżka pomyśl, lub nawet powiedz na głos, co chcesz by dziś się wydarzyło i pomóż szczęściu.

3. Weź 5 głębokich oddechów. Oddychanie trzyma cię przy życiu. Jest to potężna umiejętność, która wprawionych wprowadza w stany innej świadomości, pozwala zajrzeć w głąb siebie. Odstresuj się za pomocą głębokiego, powolnego oddychania zanim jeszcze wstaniesz!

4. Uśmiechnij się bez powodu. Trudno jest się złościć czy smucić, kiedy usta układają się w szerokim uśmiechu. Serotonina i endorfiny przepływają wtedy przez mózg i leczą melancholię. Zatem nastaw się pozytywnie już z samego rana, pouśmiechaj się do myśli, które krążą w twojej głowie.

5. Wybacz sobie za wczoraj. Wszyscy popełniamy błędy, a potem często ich żałujemy. Przebaczenie daje więcej korzyści niż rozpamiętywanie. Wybacz sobie to, co zrobiłeś źle wczoraj i napraw to dzisiaj.

(meh)

themindunleashed.org http://themindunleashed.org/2015/03/5-things-happy-people-do-before-getting-out-of-bed-every-morning.html

Wstecz

comments powered by Disqus