Wieści

"Bez Początku. Bez Końca. Intymne Serce Zen" - konkurs

Wśród osób, które do środy 18 maja 2016 r. (do godziny 9) nadeślą poprawną odpowiedź na pytanie konkursowe rozlosujemy 5 książek Jakusho Kwonga "Bez Początku. Bez Końca. Intymne Serce Zen" z autografem autora.

Pytanie brzmi: Czym jest zen? Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: anna.libera@charaktery.com.pl.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane odpowiedzi. Oto laureaci, którzy otrzymają książki:

1.Karol Krzewiński
2.Ada Kurkiewicz
3.Anna Bajon
4.Aneta Kondzielewska
5.Marta Kędzierska

O książce:

Amerykański mistrz zen Jakusho Kwong pokazuje, jak dzięki zrozumieniu prostych buddyjskich praktyk i idei strzec skarbu zwyczajnych czynności codziennego życia. Spontaniczny, poetycki i pragmatyczny styl nauczania autora - przypominający jego poprzednika, rosziego Shunryu Suzukiego (w Polsce znanego jako autora jednej z najlepszych współczesnych książek na temat zen "Umysł zen, umysł początkującego") - zabiera nas w ekscytującą podróż do serca zen. Przekazywanie najintymniejszych rzeczy w sposób prosty i zrozumiały pomaga nam rozpalać własną witalność, mądrość, współczucie i uczucie bliskości ze światem. To jakby prowadzić rozmowę z własną jaźnią.
Na początku inspiracją do studiowania buddyzmu zen była dla rosziego Kwonga zenga, czyli starożytna sztuka kaligrafii zen. Autor łączy w książce przykłady własnego unikatowego stylu odręcznego pisma z opowieściami zen, osobistymi anegdotami i naukami, przejrzystymi i inspirującymi. Wszystko to razem tworzy osobisty obraz świata zen, który przynosi oświecenie.

O autorze:

Roshi Jakusho Kwong (ur. 1935) jest amerykańskim mnichem i mistrzem zen w tradycji japońskiego zen soto. Studiowanie zen zaczął pod kierunkiem Shunryu Suzuki roshiego. Tytuł nauczyciela zen – Dendo Kyoshi – otrzymał w 1995 roku. Jest jednym z zaledwie kilkunastu zachodnich nauczycieli zen, którym przyznano tę godność. Od prawie trzydziestu lat prowadzi międzynarodową sangę w Islandii i w Polsce. Uczestniczy w ekumenicznych medytacjach w Klasztorze Benedyktynów w Lubiniu (koło Poznania), obecnie organizowanych przez ojca Maksymiliana Nawarę. Zen, jakiego naucza, nie jest niczym szczególnym, lecz po prostu życiem, którym przesycamy każdą chwilę.

Fragment książki

Wstecz

comments powered by Disqus