Teksty z kategorii: ja str. 6

rys. Marianna Sztyma

Gorzki smak przyjemności

Gdybyśmy nie znali nocy, nie wiedzielibyśmy, czym jest dzień. Podobnie ból i cierpienie pokazują nam, czym jest szczęście.

rys. Marianna Sztyma

Co za wstyd

Różnica między wstydem a innymi zranieniami polega na tym, że one przychodzą z zewnątrz, a wstyd jest czymś, co dręczy nas cały czas od środka. Jest chorobą duszy - mówi Anna Król-Kuczkowska.

rys. marabird/iStock.com

Dwa skrzydła

Rozwijajmy ciepłe światło świadomości, otulające wszystko, czego doświadczamy, choćby była to, jak pisze Rumi, „banda smutków, które przeczesują budynek i wynoszą meble”.

rys. Michał Stachowiak

Demony na drodze

W niejednej osobie budzą się demony, gdy siada za kierownicą. Wielu kierowców to prawdziwa mieszanka wybuchowa emocji i temperamentów. Czy jesteś jednym z nich?

rys. Michał Stachowiak

Kolekcja trucicieli

Zdarza się, że relacja z kimś szkodzi nam, a intuicja podpowiada: zostaw go, to wampir. Nie słuchamy jednak jej głosu, bo nie mamy kontaktu z własnymi uczuciami - mówi Ewa Woydyłło.

rys. Paweł Kuczyński

Odczep się od siebie, a świat cię przytuli

Niektórzy widzą świat jako groźny, nawet gdy kwitną jabłonie, innym wydaje się jasny, nawet gdy szaro. Co zrobić, by dobrze się poczuć w swoim świecie? Jak sprawić, by inni czuli się z nami dobrze? - rozmowa z Anną Srebrną.

Grafika z IStocka

5 typów najbardziej niebezpiecznych wampirów emocjonalnych

Poznaj ich i nie pozwól, by wysysali z ciebie energię życiową!

fot. AntonioGuillem/istockphoto

9 zachowań wysoko wrażliwych osób (WWO)

Zmysły osób wysoko wrażliwych są dużo bardziej czułe na bodźce zewnętrzne niż zmysły innych ludzi. Co to oznacza w praktyce?