Teksty z kategorii: ja str. 6

fot. g-stockstudio/istockphoto

Czy jesteś inteligentny emocjonalnie - sprawdź

Inteligencja emocjonalna - umiejętność rozpoznawania swoich emocji i stanów emocjonalnych innych - to rzecz kluczowa do zbudowania dobrej relacji, sukcesu zawodowego. Czy jesteś inteligentny emocjonalnie?

foto: istock

Jak przestać żyć w strachu przed osądzaniem?

Strach przed osądami innych paraliżuje cię do tego stopnia, że nie potrafisz być sobą? Oto 4 sposoby na to, by skończyć z obawami o to, jak postrzegają nas inni i zacząć żyć własnym życiem. 

Grafika z IStock

Czego Wysoko Wrażliwe Osoby absolutnie nie chcą usłyszeć

Kontakt z WWO - wysoko wrażliwymi osobami - jest o tyle trudny, że zupełnie nieświadomie możemy je urazić, czy doprowadzić do smutku. Jakich zdań absolutnie nie używać, by nie ranić wrażliwców?

foto: IStock

Postaw granice, a wiele zmieni się na lepsze

Czasami na pierwszym miejscu powinniśmy postawić siebie i swoje potrzeby. Kiedy to się stanie, wiele w życiu może się zmienić.

foto: istock

W obawie przed porażką

Wszyscy boimy się porażek, dlatego szukamy wymówek, które skutecznie odwodzą nas od podejmowania jakichkolwiek działań. Jakich używamy najczęściej?

fot. Sheryl Griffin/istockphoto

25 tajników siły psychicznej

Dzisiejszy świat, wymagający, niepewny i zmienny, rzadko pozwala nam się czuć bezpiecznie. Z drugiej strony współczesność stwarza nam olbrzymie możliwości. By sprostać wyzwaniom i wykorzystać szanse potrzebujemy psychicznej siły. Poznaj jej tajniki.

fot.istock

10 nawyków myślowych, które utrudniają życie

Życie nie jest tylko pasmem sukcesów i przyjemności, my też nie jesteśmy doskonali, niestety, często robimy wiele by jeszcze bardziej wszystko sobie utrudniać. Oto 10 najczęstszych nawyków myślowych które zatruwają nam codzienność.

rys. Joanna Gniady

Misja: pomagacz

Wciąż przyciągasz do siebie osoby z problemami? Angażujesz się w naprawianie życia innych do tego stopnia, że twoje własne zeszło na dalszy plan? To może być znak, że w ratowaniu innych... gubisz siebie.