Teksty z kategorii: ja str. 5

3 proste kroki do zrozumienia własnych emocji

Emocje kierują naszymi decyzjami, więc oddziałują na całe nasze życie. Ich niezrozumienie może je poważnie komplikować. 

Grafika z IStock

Cechy osób o wysokiej inteligencji emocjonalnej

Inteligencja emocjonalna (EQ) ma ogromny wpływ na nasze życie osobiste i zawodowe. Oto cechy charakterystyczne dla osób o wysokiej EQ.

fot. Feverpitched/istockphoto

Zmiana przekonań: metoda kolejnych kroków

Jeśli zmodyfikujesz swoje przekonania na temat wysokiej wrażliwości na bardziej funkcjonalne, pozytywne – zwiększysz swoją szansę na spełnione, szczęśliwe życie. Tak, to jest aż tak proste! Wymaga jednak czasu, uwagi i zaangażowania.

fot. Kuba Sarata/PhotShot.com

Nauczyłam się szukać pomocy

Bardzo długo uważałam, że dam radę bez względu na okoliczności, że sprawdzę się w każdych warunkach. Okazało się jednak, że nie jestem taka twarda. Teraz, kiedy czuję, że nie daję rady, szukam pomocy - mówi Ewelina Popławska.

fot. elenaleonova/istockphoto

Wrażliwym mężczyznom jest trudniej

Wysoka wrażliwość jest niezależna od płci. Jednak wyjątkowo wrażliwym mężczyznom jest zwykle trudniej niż kobietom. Przyczyną jest kultura, wyrażająca się w oczekiwaniach społecznych, które są różne dla przedstawicieli obu płci.

foto: IStock

Postaw granice, a wiele zmieni się na lepsze

Czasami na pierwszym miejscu powinniśmy postawić siebie i swoje potrzeby. Kiedy to się stanie, wiele w życiu może się zmienić.

Grafika z IStock

Czego Wysoko Wrażliwe Osoby absolutnie nie chcą usłyszeć

Kontakt z WWO - wysoko wrażliwymi osobami - jest o tyle trudny, że zupełnie nieświadomie możemy je urazić, czy doprowadzić do smutku. Jakich zdań absolutnie nie używać, by nie ranić wrażliwców?

fot:GlobalStock/istockphoto

W poszukiwaniu ukrytej tożsamości

Tożsamość, to ta część wiedzy o sobie, którą uznajemy za najbardziej charakterystyczną i ważną. Tak rozumiana tożsamość, to wynik samoobserwacji, namysłu nad samym sobą i wyciągania wniosków - twierdzi prof. Maria Jarymowicz.