Teksty z kategorii: ja str. 4

Starzeć się z gracją

W Arizonie stworzono znakomicie zorganizowane osiedla dla seniorów. Jeśli ktoś nie ma 65 lat, nie może tam kupić domu. W takich społecznościach na ulicy czy w sali gimnastycznej widzisz wyłącznie siwe albo łyse głowy. Czy to sposób na dobrą starość?

fot. Mark Swallow/iStock.com

Idealnie zanurzeni

Kluczem dobrego życia jest to, w jaki sposób patrzysz na przeszłość, teraźniejszość czy przyszłość. Sprawdź, jaka jest Twoja perspektywa postrzegania czasu i czy jest zbliżona do idealnej.

fot. Andrew Johnson/iStock.com

Czas zwolnić

Jeśli chcemy żyć w pełni, z sensem, to warto znaleźć czas wolny od wszelkich aktywności. Dlaczego ciągle brakuje nam czasu wolnego? Jak go odzyskać?

fot. Henrik Sorensen/gettyimages.com

U źródeł motywacji

Dlaczego czasem bywamy skuteczni, a kiedy indziej wszystko rozłazi nam się w rękach i idzie opornie? Gdzie rodzi się energia, która daje siłę do realizacji nawet najtrudniejszych przedsięwzięć?

fot. KatarzynaBialasiewicz/istockphoto

Moc słabych stron

Czasem na siłę szukamy ich w sobie, czasem zupełnie ignorujemy. Wyolbrzymiamy je lub umniejszamy ich znaczenie. Nasze słabe strony. Nie są powodem do dumy, jednak świadoma praca nad nimi może spowodować, że staną się naszą siłą.

foto: istock

Nastaw się na szczęście!

Buduj psychiczną formę i ucz się szczęścia. Oto kilka mentalnych ćwiczeń, które na pewno ci w tym pomogą. 

rys. Magda Wolna

Ja jestem w porządku, ty jesteś w porządku

Chcesz być dobry dla innych? Zadbaj o dobre relacje z samym sobą. Bez rozumienia i akceptowania siebie trudno będzie Ci zrozumieć prawa innych i uszanować ich granice. Jak nauczyć się asertywności?

fot. gettyimages.com

To, co pomaga pokonać cierpienie

Człowiek jest na wpół zwierzęciem, a na wpół bogiem. Z jednej strony kierują nim instynkty, z drugiej ma możliwość świadomego kierowania tymi instynktami. Jednym z takich podstawowych instynktów jest współczucie.