Teksty z kategorii: ja str. 3

rys. Stanisław Grajewski

Prymat szczęśliwości

W zbiorowym dyskursie podszytym fałszywymi ideami rodzi się człowiek, który nie potrzebuje ani pytań o sens życia, ani odpowiedzi na nie. Czy to coś znaczy dla nas wszystkich razem i każdego z osobna?

fot.gettyimages.com

Zakompleksiona jak Polka

Polki są najlepsze w Europie pod względem… liczby kompleksów – pokazują wyniki najnowszych badań. Dlaczego są wciąż niezadowolone z siebie i sfrustrowane? Jak sprawić, by dziewczynka wyrosła na kobietę, która lubi siebie?

rys.iarti/istock.com

Kwiat z mułu

Bez mułu nie ma kwiatu lotosu – twierdzi Thich Nhat Hanh, mnich buddyjski i nauczyciel zen. Podobnie współczucie nie mogłoby się pojawić bez trudności życia i jego ciemnej strony.

rys. Paweł Kuczyński

Jak ulegać pokusom, by nie żałować

Żyjemy w czasach pokus, rozbudzonych apetytów – wabią nas oferty, reklamy, okazje, możliwości… Tyle nam wolno, ale czy można? Tyle można, ale czy wolno? Jak się upewnić, czy to, na co mamy chętkę, naprawdę będzie nam służyć?

Pokusy

Gdyby nie pokusy, wszyscy bylibyśmy świętymi – powtarzała moja przyjaciółka… sama skłonna do nagminnego ulegania pokusom.

fot. Massonstock/istockphoto

Baczność! Odpocznij!!

Zmęczenie dopada nas podstępnie. Krzyżuje plany, odbiera radość. Chcemy je pokonać, czasem sięgając po chemiczne specyfiki. Nawet jeśli odzyskamy siły, to na krótko. Potem przychodzi jeszcze większe wyczerpanie.

foto: iStock

Pauza na uważność - metoda, która pomaga w odnalezieniu sensu

„Pauza na uważność” to sposób na to, by w kilka sekund skupić się na tu i teraz, zmotywować się do działania i skorzystać ze swoich największych zalet.

foto: istock

Rzeki życia

Zdaniem antropolożki dr Angeles Arrien, by żyć w pełni, potrzebujemy stałego kontaktu z czterema siłami. Są to: inspiracja, wyzwanie, niespodzianka i miłość.