Teksty z kategorii: ja

rys. Magda Wolna

Ja jestem w porządku, ty jesteś w porządku

Chcesz być dobry dla innych? Zadbaj o dobre relacje z samym sobą. Bez rozumienia i akceptowania siebie trudno będzie Ci zrozumieć prawa innych i uszanować ich granice. Jak nauczyć się asertywności?

fot. AntonioGuillem/istockphoto

Asertywność - mity i fakty

Jak odmawiać, żeby uniknąć opinii egoisty?

fot. istockphoto

Jak być naprawdę sobą 

Słowa-wytrychy często stosujemy niewłaściwie, kierując się fałszywymi definicjami. Jednym z takich słów jest asertywność.

3 proste kroki do zrozumienia własnych emocji

Emocje kierują naszymi decyzjami, więc oddziałują na całe nasze życie. Ich niezrozumienie może je poważnie komplikować. 

Grafika z IStock

Cechy osób o wysokiej inteligencji emocjonalnej

Inteligencja emocjonalna (EQ) ma ogromny wpływ na nasze życie osobiste i zawodowe. Oto cechy charakterystyczne dla osób o wysokiej EQ.

fot. Feverpitched/istockphoto

Zmiana przekonań: metoda kolejnych kroków

Jeśli zmodyfikujesz swoje przekonania na temat wysokiej wrażliwości na bardziej funkcjonalne, pozytywne – zwiększysz swoją szansę na spełnione, szczęśliwe życie. Tak, to jest aż tak proste! Wymaga jednak czasu, uwagi i zaangażowania.

fot. Kuba Sarata/PhotShot.com

Nauczyłam się szukać pomocy

Bardzo długo uważałam, że dam radę bez względu na okoliczności, że sprawdzę się w każdych warunkach. Okazało się jednak, że nie jestem taka twarda. Teraz, kiedy czuję, że nie daję rady, szukam pomocy - mówi Ewelina Popławska.

fot. elenaleonova/istockphoto

Wrażliwym mężczyznom jest trudniej

Wysoka wrażliwość jest niezależna od płci. Jednak wyjątkowo wrażliwym mężczyznom jest zwykle trudniej niż kobietom. Przyczyną jest kultura, wyrażająca się w oczekiwaniach społecznych, które są różne dla przedstawicieli obu płci.