Teksty z kategorii: ja

tom newton/gettyimages.com

Co mówią dłonie

Gdy opowiadamy emocjonującą historię, często nasze ręce mówią tyle, co usta. Gesty też są nośnikiem treści, miejmy się jednak na baczności, bowiem mogą zdradzić to, czego wolelibyśmy nie ujawniać.

rys. Greta Samuel

Magia na co dzień

Jesteśmy racjonalni, sceptyczni, nie wierzymy w magię. Tylko dlaczego tak chętnie trzymamy w portfelu różne dobre wróżby albo zdjęcie ukochanej osoby...?

Grafika z IStock

Wysoko wrażliwe osoby (WWO, HSP)

Często chce ci się płakać? Wchodząc do pokoju potrafisz ocenić nastawienie większości przebywających w nim osób? Ktoś kiedyś powiedział ci, że jesteś zbyt wrażliwy? Jeśli tak, to być może jesteś HSP – higly sensitive person.

Grafika z IStock

Ranking najbardziej empatycznych krajów

Ogólnoświatowe badania wykazały, że najbardziej empatycznym krajem na świecie jest Ekwador, a najmniej Litwa. Gdzie znalazła się Polska?

Grunt pod perswazję

Gdy pytamy kogoś o opinię, ta osoba psychologicznie robi krok w tył. Zamiast o opinię prośmy zatem o radę. Osoba w takiej sytuacji zbliża się do nas psychologicznie – robi pół kroku w naszym kierunku. I w efekcie jest bardziej przychylna wobec naszego pomysłu czy prośby.

fot. Imgorthand/istockphto

7 kroków do pewności siebie

Jak przydać sobie pewności siebie? Oto siedem sposobów.

Grafika z IStock

Pewność siebie - dlaczego warto o nią zawalczyć

Nie możesz osiągnąć zamierzonych celów? Może przyczyną jest brak pewności siebie.

fot. Krzysztof Dubiel

Pochwała zwątpienia

Im głośniej ktoś chojraczy, tym bardziej przestraszony jest pod spodem. Tym bardziej kruchy i oparty wyłącznie na zewnętrznych wskaźnikach jest jego szacunek do siebie - mówi Anna Srebrna.