Teksty z kategorii: ja

foto: istock

9 sposobów, by przestać się spóźniać

Wielu z nas ma tendencję do ciągłego spóźniania się – czym najczęściej bardzo denerwują swoich bliskich. Z chronicznym spóźnialstwem można jednak sobie poradzić.

foto: istock

Nad jakimi umiejętnościami powinieneś pracować?

Ustosunkuj się do podanych stwierdzeń i zastanów się, które aspekty Twojego funkcjonowania wymagają więcej treningu, a które mniej. 

fot. KhongitWiriyachan/iStock.com

Zmiany zaczynamy od szafy

Zmiany w swoim życiu możesz zacząć od gruntownego posprzątania mieszkania i pozbycia się z niego niepotrzebnych przedmiotów – radzi słynna japońska mentorka Marie Kondo (Kon Mari).

Czy jesteś WWO - wysoko wrażliwą osobą

Często płaczesz? Wzrusza cię muzyka, a nawet niektóre reklamy? To oznacza, że możesz być WWO - wysoko wrażliwą osobą.

Nie słuchaj serca

Empatia jest jak reflektor – daje wąski snop światła i najlepiej oświetla tych, których kochamy. Natomiast ludzie nieznajomi, inni i przerażający pozostają w cieniu - przekonuje Paul Bloom, autor głośnej książki "Przeciw empatii", właśnie wydanej przez Wydawnictwo Charaktery.

 

fot. princigalli/istockphoto

Jak się lepiej kłócić?

Jak rozmawiać na trudne tematy? Jak przedstawiać swoje poglądy i opinie, by nie urazić drugiej osoby? Jak się dobrze kłócić?

fot. martin-dm/istockphoto

4 kroki do szczęścia

Co piąta osoba w naszym otoczeniu może być wysoko wrażliwa. Możesz nią być Ty albo Twój partner, dziecko, rodzic, przyjaciółka czy współpracownik. Jak wieść szczęśliwe i spełnione życie, będąc osobą wysoce wrażliwą?

foto: istock

Sprawdź, czy jesteś nieśmiały

Czy potrafisz radzić sobie z nieśmiałością?