Teksty z kategorii: inne str. 6

foto: istock

Konkurs: „Wakacje z Charakterem”

FOTOkonkurs "Wakacje z Charakterem" oficjalnie zakończony!

Grafika z IStock

Psychopaci u władzy?

U kandydatów na urząd prezydenta USA stwierdzono cechy osobowości psychopatycznej - donosi The Telegraph. Czy to oznacza, że powinniśmy się ich bać?

Tropiciel konformizmu

Solomon Asch, autor głośnych badań nad konformizmem, stał się jednym z najbardziej znaczących badaczy zagadnień psychologii społecznej. Pomimo tego, że - jak czasem twierdził - został psychologiem w zasadzie w wyniku… pomyłki.

Zdzisław Beksiński, Grafika komputerowa bez tytułu, 2000-2005. Źródło: wikipedia

Nieuchronność złego zakończenia

Z czasem do każdego dociera, że młodość minęła, wszystko parszywieje, a życie to historia, która nie skończy się dobrze, bo nie może się skończyć inaczej, jak tylko źle. Zdzisław Beksiński z pewnością wierzył w nieuchronność złego zakończenia i w czysty przypadek. Ale także w to, że „są rzeczy na niebie i na ziemi, o których się filozofom nie śniło” - mówi Grzegorz Gajewski*

Nagroda Teofrasta: rusza głosowanie!

Rusza ósma edycja Konkursu Nagroda Teofrasta. Pomóżcie nam wybrać najpopularniejszą polską książkę psychologiczną roku!

foto: iStockt

Kilka faktów potwierdzających, że jesteśmy wyjątkowi

Czasem, słysząc o wojnach, morderstwach, tragediach łatwo zwątpić w ludzi i ludzkość. Oto kilka faktów przypominających, że człowiek jest - lub potrafi być - istotą niezwykłą, wręcz cudowną, że jako gatunek, jesteśmy wyjątkowi.

Postanowiłem mówić, że kocham

Ojciec nie przeczytał żadnej mojej książki, ale przychodził na wszystkie moje spotkania autorskie. Stał z tyłu i słuchał. Nie myślę o nim każdego dnia, jednak wiem, że jeśli kogoś kochaliśmy, to jesteśmy z nim blisko nawet po jego śmierci. Michael Crummey

il. Marcin Muszalski

Bliski

Bóg, byt największy, stał się społecznie najmniejszy. Stał się ubogim dzieckiem, przyjacielem ludzi prostych, biednych i cierpiących.