Teksty z kategorii: inne str. 5

fot: stocknroll/istockphoto

Krzyżówka z charakterem 4/2017

Oto rozwiązanie krzyżówki z kwietniowych "Charakterów". Jako pierwsza poprawnie wypełniony diagram nadesłała Monika Żak. Zaś tych, którzy czują się znudzeni i nie wzięli jeszcze udziału w naszej zabawie zapraszamy na stronę 95.

Czego dowiedzą się o nas przyszłe pokolenia?

Trwa przygotowana przez Papiery POL akcja „Wiadomości do przyszłości”, której celem jest zakopanie pod ziemią kapsuły czasu, mającej przechować informacje dla przyszłych pokoleń.

rys. clundmu/istockphoto

Kompromis niejedno ma imię

Kompromis wymaga zdolności do dialogu. Jeśli jej nie ma, to nie można zbudować jego rzetelnych podstaw. Musi też wystąpić zdolność do wyjścia sobie naprzeciw. Nie można zakładać, że kompromis ma prowadzić do uwzględnienia racji tylko jednej strony.

Na podium psychologii

Julia Michalak, Wiktoria Pacek, Dorota Banaś– oto zwyciężczynie IX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, organizowanego przez magazyn psychologiczny „Charaktery”. Ariana Nowicka otrzymała Nagrodę Specjalną Redaktora Naczelnego.

fot. PeopleImages/istockphoto

Mali pomocnicy

Badania wykazują, że dzieci, które już od najmłodszych lat angażują się w wykonywanie drobnych prac domowych, lepiej radzą sobie w dorosłym życiu. Jak skutecznie zmotywować dzieci do pomocy w domu?

Konkurs – wygraj poradnik „Zaplątane nastolatki”!

Zbuntowane, szalone, nieprzewidywalne. Wychowywanie nastoletnich córek bywa zadaniem ekstremalnym, ale może też przynieść wiele satysfakcji.

rys. Joanna Chabielska

Obojętni, bo skrzywdzeni

Nasi rodacy często poznawali los tułacza. Uciekali przed wojną i prześladowaniami, emigrowali z nadzieją na lepsze życie. Dlaczego więc tak mało w nas zrozumienia dla sytuacji uchodźców? Skąd ta obojętność na cudze cierpienia?

Najnowsza powieść Magdaleny Knedler w Wydawnictwie Novae Res

O szczęściu, satysfakcji zawodowej i zagadkach z przeszłości rozmawiamy z Magdaleną Knedler, której książka pt. „Dziewczyna z daleka” ukazała się ostatnio nakładem Wydawnictwa Novae Res.