Biuro reklamy

CHARAKTERY

„Charaktery” to najstarszy polski miesięcznik popularnonaukowy poświęcony psychologii. Każde wydanie jest czytane przeciętnie przez ponad 300 000 osób (wg PBC), a fanpage miesięcznika na Facebooku jest jednym z największych w kategorii polskiej prasy i liczy ponad 337 tys. osób.
Celem i misją „Charakterów” od początku istnienia była popularyzacja wiedzy psychologicznej oraz przybliżenie polskim czytelnikom światowych odkryć i trendów psychologicznych – na tym polu publikacja była i jest pionierem.

Wśród autorów, którzy publikowali lub nadal publikują na łamach pisma, są prawdziwe gwiazdy światowego formatu, takie jak Robert Cialdini czy Philip Zimbardo oraz znakomici polscy naukowcy i publicyści, np. prof. Janusz Czapiński, prof. Dariusz Doliński, prof. Wiesław Łukaszewski, prof. Piotr Sztompka, prof. Krzysztof Szymborski, Olga Tokarczuk czy Tadeusz Konwicki. 
„Charaktery” stale współpracują też z polskimi uczelniami, m.in. Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie, Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie, Uniwersytetem Warszawskim, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim w Lublinie itd. Dzięki zamieszczaniu tekstów pracowników wyższych uczelni „Charaktery” promują osiągnięcia polskiej nauki.

Wbrew pozorom, "Charaktery" nie są magazynem skierowanym jedynie do specjalistów. Naszymi czytelniczkami w 77 procentach są kobiety. Po pismo sięgają panie w wieku od 22 do 44 lat, z dużych miast i o wyższym wykształceniu. Aż 81 procent naszych czytelników ma wyższe wykształcenie, a 42 procent to dyrektorzy, właściciele firm i przedstawiciele wolnych zawodów (wg PBC).

„Charaktery” dostępne są także w formie cyfrowej w rozszerzonej wersji na iPady i tablety z systemem Android oraz w formie e-wydania (PDF) i w wersjach mobilnych (mobi, ePUB).

CZĘSTOTLIWOŚĆ: miesięcznik 


CENA: 12,50 zł


ŚREDNI NAKŁAD: 70 000 egz. (2015) 


ŚREDNIA SPRZEDAŻ (ZKDP i dane wydawcy): 38 733 egz. (2015) 


ŚREDNIA LICZBA ODSŁON W SERWISIE WWW – 1 692 965 / miesiąc (2016, pierwsze półrocze)


DOSTĘPNOŚĆ: Ruch, Kolporter, Garmond, HDS, Empik, Pol-Perfect

STYLE I CHARAKTERY – MEDYTACJA

„Style i Charaktery” to magazyn dla osób, dla których ważna jest sztuka dojrzałego życia – świadomego, uważnego, blisko swoich potrzeb, marzeń i pragnień oraz w dobrym kontakcie z innymi ludźmi. Na łamach pisma wybitni psychologowie, filozofowie, teologowie, pisarze, artyści, podróżnicy mierzą się z pytaniami o sens życia, modlitwy, miłości. Każdy zeszyt poświęcony jest innemu tematowi (np. psychologia i kuchnia, podróże, psychologia i język, ciało, podróże, medytacje). Stylowa lektura dla ludzi z charakterem!

„Style i Charaktery” dostępne są także w formie cyfrowej w formacie PDF.

CZĘSTOTLIWOŚĆ: kwartalnik
CENA: 19,90 zł
NAKŁAD: 6650 egz.
DOSTĘPNOŚĆ: Ruch, Kolporter, HDS, Empik, Pol-Perfect

PSYCHOLOGIA DZIŚ

Psychologia Dziś 2015

Nowa Psychologia Dziś powstała we współpracy z renomowanym niemieckim wydawnictwem „Gehirn&Geist”. Partnerem jest również wydawany w USA „American Scientific Mind".

Wysokiej jakości merytorycznej artykułom towarzyszy wyjątkowa oprawa graficzna – ilustracje przygotowują najznakomitsi polscy i zagraniczni twórcy. „Psychologia Dziś” to pismo dedykowane studentom psychologii i kierunków pokrewnych.

CZĘSTOTLIWOŚĆ: ukazuje się nieregularnie
CENA: 15 zł
NAKŁAD: 10 000 egz.
DOSTĘPNOŚĆ: Ruch, Kolporter, Garmond, HDS, Empik, Pol-Perfect

CHARAKTERY WYDANIE SPECJALNE – I TY I JA

Seria wydań specjalnych popularnonaukowego miesięcznika psychologicznego „Charaktery” pod wspólnym tytułem „I Ty i Ja” koncentruje się na związkach i relacjach. Interesuje nas wszystko to, co dzieje się między partnerami od momentu spotkania i zakochania poprzez różne fazy związku. Psychologowie, psychoterapeuci i seksuolodzy prostym językiem wyjaśniają subtelny i złożony kod bliskich związków. Piszą m. in.: jak kochać i być kochanym, do czego służy łóżko, czy można pogodzić miłość z pożądaniem, czy istnieje szczepionka na wierność.

Pasjonująca lektura dla wszystkich, którzy chcą lepiej rozumieć to, co dzieje się w ich związkach intymnych.

CZĘSTOTLIWOŚĆ: ukazuje się nieregularnie
CENA: 18,50 zł
NAKŁAD: 10 000 egz.
DOSTĘPNOŚĆ: Ruch, Kolporter, Garmond, HDS, Empik, Pol-Perfect

Nagrody i Wyróżnienia

Ciężka praca, pomysłowość i rzetelność zawsze przynosi efekty. W 2008 roku magazyn „Charaktery” został nagrodzony prestiżowym tytułem „Magazyn Roku” przez branżowe pismo „Media&Marketing Polska”. Wydanie tabletowe z kolei zajęło drugie miejsce w rankingu serwisu mobiRANK.pl. Tekst Rafała Cekiery pt. „Pojedziemy, zobaczymy”, opublikowany w wydaniu tabletowym 6/2013, został wyróżniony w XI edycji konkursu o Nagrodę Marszałka Senatu „Polonia wczoraj i dziś”.

Dbałość o szatę graficzną zaowocowała z kolei przyznaniem w roku 2006, 2008, 2011 i 2012 wyróżnień w konkursie Grand Front okładkom wydania specjalnego „Charakterów” oraz „Styli i Charakterów”.

Jesteśmy do dyspozycji

Marek Malarz - dyrektor biura


marek.malarz@charaktery.com.pl
tel. 41 201 02 33


Joanna Haba


joanna.haba@charaktery.com.pl
tel. 41 201 02 31


Angelika Sikora


angelika.sikora@charaktery.com.pl
tel. 41 201 02 51

Katarzyna Moskal


katarzyna.moskal@charaktery.com.pl
tel. 41 201 02 36

Prenumerata

www.charaktery.eu/prenumerata

Znajdź psychologa

www.znajdzpsychologa.charaktery.eu